Jak se svézt na vlně ženské energie při zařizování interiéru?

26.09.2019

Tento článek je výhradně pro ženy. 

Zcela jistě jste si všimli, že během měsíce neoplýváte stejnou náladou a energií.

Úplně primární vliv na ženský organismus má Měsíc. Měsíc má ohromnou moc, má veškerou vládu nad vodou na planetě Zemi. Příliv a odliv na některých místech planety dosahuje až několik metrů a voda se vzdálí od břehu i několik kilometrů. 

Lidské tělo je převážně složeno z vody, to všichni víme. Z toho jasně vyplývá, že měsíc má moc i nad našimi těly i energiemi. Bohužel v tomto rychlosvětě se snažíme vše popřít a jeho mocný vliv popřít.

A proč je článek věnován výhradně ženám? Jednoduše proto, že ženy mají výhradní napojení na Měsíc, jsou s ním od první menstruace spojené. 

A jak se to projevuje?

Především v přílivu a odlivu energie a také kvalitou energie. Zcela jistě chápete, že když si naplánujete malování ložnice v době útlumu energie, tak budete zcela vyčerpané a vůbec Vám to nepůjde od ruky. 

A jak to tedy funguje? Úplně jednoduše. Ženy během jednoho cyklu procházejí různými 4 fázemi  s absolutně odlišnou kvalitou energie. 

1. Energie Panny

- už podle názvu dokážeme odhadnout, jaké energie jsme momentálně vládkyně :-). Jak se chová panna - je plná života, chce ho okusit. Silný vzestup životní fyzické energie, jsme velmi aktivní, máme radost ze života. Inspirace v tomto období je velmi silná. Je to období počátků, hledání a obnovy. Do všeho se vrháme s nadšením. Hlavní pojem je akce

Využití v interiéru - pokud máte v plánu  nový interiér, tak je to ideální doba pro tvorbu svojí osobní spižírny, hledáme, inspirujeme se a sníme o novém bydlení. Krásný čas, vzniká zárodek něčeho nového. Plníme spižírnu vším do nám "crnkne" do nosu a objevujeme svoje osobní barevné vzorce pro každou místnost. 

Tato energie trvá cca 7 dní, potom o ní příjdeme a už nám tyto věci nepůjdou tak snadno. 

2. Energie Matky

- následuje energie plná péče a lásky, pokud jsme stihli v energii Panny vytvořit svoji spižírnu, můžeme z ní již čerpat. Máme jasno, jaké barvy a dekory se nám líbí.

Využití v interiéru -   Tady se můžeme zaměřit i více na funkci, co kam dát, aby to vyhovovalo našemu prostředí i životnímu stylu. Je to období, kdy tvoříme domov s citem a láskou a nenarážíme na žádné překážky. Vyrážíme po obchodech a hledáme to pravé pro nás.  Je to období přátelských vztahů. Sklízíme konkrétní plody našeho úsilí. 

3. Energie Čarodějnice

- je to doba, kdy přezkoumáváme co je již hotovo a rozhodujeme se co je nutné změnit. Tato energie může být využita k ničení nebo naopat k velké kreativitě. Naše energie je velmi dynamická namířená dovnitř. V tomto období býváme velmi emociální a máme velmi "ostrý jazýček".

Využití v interiéru - já tuto energii využívám především při tvorbě cenových nabídek, účtování a vyjednávání o ceně s prodejci. V tomto období je mi jedno, co si kdo myslí a nekoukám na následky. Na konci této fáze ženě již dochází energie. Pokud energii nasměrujeme pozitivně, pochválíme se, jak se nám vše podařilo v interiéru zařídit. Negativně zaměřená energie vše zničí a můžeme opět začít příští cyklus tvorby ve fázi Panny. Také je to období úklidu, v tomto období si byt či dům uklidíte s chutí a bude Vás to bavit. Tato energie funguje v návalech, takže počítejte s tím, že nestihnete uplně všechno a příjměte to. 

4. Energie Stařeny

- energie se zpomaluje, je to fáze klidu a nehybnosti. V dnešní době není ženě dovoleno zastavit a naslouchat si. V tomto období je dobré dělat jen to základní, neklást na sebe žádné požadavky. Snažte se život zorganizovat tak, aby jste si odpočinek dopřáli v co největší míře. Je to období, kdy si uvědomujeme spojení s vlastním tělem.  Tato energie má schopnost smýt staré problémy, pocity a tužby. 

Je to období, kdy žena myslí pomaleji, chaotičtěji, nelogicky. Nebude mít chuť se s někým bavit. Přepadá nás smutek a melancholie. Je to také období, kdy se dokážeme dívat z nadhledu a používat intuici. 

Toto období má obrovský potenciál. Memusíte s sebou tahat staré křivdy, ale můžete se vědomě rozhodnout odpustit a začít s čistým štítem. 

Využití v interiéru - bude to překvapivé, ale v tomto období je hodně vysoká obrazutvornost a představivost, což lze výborně využít v období Panny. Tam obrazutvornost mizí. Mohou vzejít nové nápady.


Pokud Vás zajímá tato problematika více sežeňte si knihu od Mirandy Gray, Rudý měsíc. 

Tuto problematiku probíráme i na mých kurzech. 

https://www.naucmese.cz/kurz/interiery-pro-zacatecniky#termin-2019-10-23