Jak vznikly interiéry s duší?

                                                 .... za každým interiérem (domovem) je příběh :-)

Interiéry s duší  vznikaly 10 let. Předcházely jim famózní vzestupy  i nepříjemné pády, jak profesní, tak i osobní. 

Začalo to jednoduše tak, že jsem potřebovala už dopředu vědět, co objednat za materiály do našeho nového domu, který jsme právě stavěli svépomocí. V tu dobu to bylo nad mé síly a schopnosti.  Nedokázala jsem se rozhodnout, jakou barvu by měla mít okna, jaký dekor podlaha a co schody.  A to byl pouze začátek. O zařízení domu se raději nezmiňuji.  Sladit vše tak, aby to dohromady ladilo a dávalo smysl jsem nedokázala a z toho jsem byla zoufalá. Nakonec jsem vše vybrala tak nějak "od pasu", protože nebyl čas si něco zjišťovat.  

A tady se zrodila touha.....

..... touha porozumět, pochopit a pocítit, jak si vytvořit domov tak, abysme se v něm cítili dobře. Abychom  z něho byli nadšení, aby zobrazoval kdo jsme, aby nás nabil po náročném dni tam venku, aby tady byl pro nás a naše blízké, ať se děje cokoliv. 

A tak jsem začala studovat. Technická univerzita v Liberci mi dodala technické vzdělání. Stavba domu stavební sebevědomí a znalosti okolo stavby. Fakulta textilní povědomí o materiálech, barvách, paletách a světlostálostech, které jsem zužitkovala ve firmě, ve které jsem pracovala a kde jsem pochopila barvu ze všech stran.

Během mateřské jsem si "oběhala", v té době dostupné kurzy zabývající se designem. Stálo mě to dost peněz, času a úsilí, ale nelituji, cítila jsem se nadšeně a uvolněně.  Ukotvila jsem si v sobě základy a i když teď chápu design a navrhuji jinak, než  jak se to asi běžně učí, pro začátek to stačilo, ostatní se sladilo až  dlouhodobou praxí.

Vytvořila jsem desítky a desítky, možná stovky interiérů a pochopila jsem jednu dost důležitou věc.....

.... a to, že nemohu lidem "předkládat"  své vlastní vize jejich domovů, protože to jsem já. Moje já se má dobře u mě doma :-). Já, jako designérka, chápu celý proces vzniku interiéru a mám dostatek znalostí na to, poskládat vše dohromady. Ale ta podstata, ta esence, jak bude vypadat Váš domov, vychází z Vás.  

 A tak  na začátku celého procesu navrhování interiéru  objevujeme kdo jste Vy, co se Vám líbí, co Vám nedělá dobře a co ano. Mám na to své metody a ty fungují výborně. Nakonci jsme všichni překvapeni výsledkem, protože spoustu těchto informací máme ukryto někde v podvědomí a takto jednoduše je dostaneme na povrch.  

Výsledkem jsou osobité nadčasové interiéry, které Vás neomrzí ani po letech. Proto se jmenují "interiéry s duší" . Jsou to interiéry, kde se cítíte dobře, které Vás nabíjí, je to Váš otisk, jednoduše proto, že vycházejí z Vás. 

 Když se vrátíte domů, tak jediný pocit, který budete zažívat bude takovéto "jééééé", tady je krásně, jsem doma a srdce zaplesá. A o to v interiérech jde, alespoň z mého hlediska. Navrhování interiérů je vždy osobní, počítejte s tím. V opačném případě se spolehněte na nikdy nekončící nespokojenost.

 Tak jako každý vypadá úplně jinak, tak se každému líbí úplně něco jiného a moje práce je přijít na to, co se Vám líbí, co je vaše podstata a pomoci Vám vytvořit Váš domov tak, aby jsem se v něm cítili spokojeně. Je to v podstatě takové nahlédnutí do duše.

Má to i mnoho vedlejších, velmi příjemných efektů - zjistíte, že jste jedineční, objevíte svoji sebehodnotu a pevně se v tom ukotvíte.  Pokud Vás to zajímá, stavte se u mně na kurzu a pochopíte. Bude Vás to stát 3 hodiny vašeho času a nějaké drobné. Čerpat z toho budete celý život.

Co se týče módních trendů apod., v dnešní době je nabídka příliš obrovská a široká. Prodejci se snaží ve Vás vzbudit pocit, že to musíte mít. Mají přece plné sklady. Pokuste se odolat a nejprve zjistit, co je to opravdové, co se Vám skutečně líbí.

Přijít na tohle vše mi trvalo léta, stálo mě to hodně životních lekcí, někdy né zrovna moc příjemných. Dlouho jsem přemýšlela, jak předat všechny mé znalosti a zkušenosti Vám všem co toužíte po krásných, osobitých domovech a interiérech, níže jsou některé možnosti.   

Markéta

1. stáhněte si eBook zdarma 

2. navštivte kurzy interiéry s duší 

3. osobní spolupráce při tvorbě Vašeho interiéru s duší 


interiéry s duší